De Nationale Raad voor de Mensenrechten heeft een bezoek bracht aan de Hirak-gedetineerden die al 22 dagen in hongerstaking zijn, na herhaalde oproepen van verschillende politieke en mensenrechtenactiviteiten voor “urgente interventie”, vooral na nieuws over hun verslechterende gezondheidstoestand.

Abd al-Rahim al-Amrani, hoofd van de regionale commissie van de Nationale Raad voor Mensenrechten, bevestigde dat een delegatie de stakende gevangenen in de Ras al-Maa-gevangenis in Fez heeft bezocht, en dat er een algemeen rapport over het bezoek was ingediend, naast een gezondheidsrapport over de gezondheidstoestand van de stakende gevangenen. Zonder andere details in de zaak te onthullen.

Geïnformeerde bronnen vertelden dat de Nationale Raad voor de Mensenrechten zwijgt over de details van het bezoek, vooral dat er pogingen zijn van de Raad om met de gedetineerden in te stemmen om de hongerstaking te beëindigen na de verslechtering van de gezondheid van de stakers.