Bij zware rellen tussen voetbalsupporters in de Marokkaanse havenstad Anfa, zijn zaterdag twee mensen om het leven gekomen en 54 anderen gewond geraakt. op gezag van de autoriteiten.
De rellen begonnen vlak na het eindsignaal van de voetbalwedstrijd tussen Raja Casablanca en Chabab Rif Al Hoceima in het voetbalstadion Mohammed V, die werd gewonnen door de thuisploeg.
Op videobeelden is te zien hoe een grote groep mensen op de tribune van het stadion met elkaar slaags raakt en elkaar met voetzoekers bestookt. Andere supporters proberen in paniek weg te vluchten. Ook buiten het stadion vonden zware gevechten plaats. De relschoppers beschadigden zeker tien auto’s. Er werden uiteindelijk meer dan 30 mensen opgepakt.
,,Twee mensen zijn overleden nadat ze waren aangekomen in het ziekenhuis, 54 anderen worden behandeld aan hun verwondingen”, aldus de veiligheidsautoriteiten in een persbericht.
De Marokkaanse politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaken en omstandigheden van de rellen.